nav dotConference Map spacer gif nav dotCompetitions spacer gif nav dotCompetitors spacer gif nav dot gifSeasonspacer gif  
AKA Logo

Results of AKA 2010 Northeast Event

Last updated on 06/26/2010 1:32:04 PM (PDT)

East Coast Stunk Kite Championships : 05/28/2010 to 05/31/2010


Experienced Individual Ballet
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Jesse Kapsten Northeast
2 Jackie Maciel Northeast
3 James Sturdy Southeast

Experienced Individual Precision
Place Fliers Name Fliers Conference
1 James Sturdy Southeast
2 Jackie Maciel Northeast

Experienced Multiline Ballet
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Ian Willoughby Northeast

Experienced Pairs Ballet
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Crepitas Et Incendo Southeast

Experienced Pairs Precision
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Crepitas Et Incendo Southeast

Experienced Team Precision
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Crash N Burn Southeast

Masters Individual Ballet
Place Fliers Name Fliers Conference
1 William Sturdy Southeast
2 Robbie Boerth Southeast
3 Douglas Coates Northeast
4 Lisa Willoughby Northeast
5 Torrey Lindemann Northeast
6 Richard Mervine Southeast
7 John Lorenzo Northeast

Masters Individual Precision
Place Fliers Name Fliers Conference
1 William Sturdy Southeast
2 Douglas Coates Northeast
3 Robbie Boerth Southeast
4 Richard Mervine Southeast
5 Lisa Willoughby Northeast

Masters Multiline Ballet
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Dennis Smith Northeast
2 Brian Vanderslice Northeast
3 Karl Berg Northeast
4 Douglas Coates Northeast
5 Jesse Kapsten Northeast
6 Paul LaMasters Southeast
7 Lisa Willoughby Northeast
8 David Ashworth Southeast
9 Paul Dugard Southeast

Masters Multiline Precision
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Karl Berg Northeast
2 Douglas Coates Northeast
3 Paul LaMasters Southeast
4 Paul Dugard Southeast
5 David Ashworth Southeast

Masters Pairs Ballet
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Skywalkers Northeast

Novice Individual Ballet
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Jared Haworth Southeast
2 Brian Bishop Southeast
3 Ian Willoughby Northeast
4 Evelyn Rossbach Southeast

Novice Individual Precision
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Jared Haworth Southeast
2 Brian Bishop Southeast
3 Ian Willoughby Northeast

Open Individual Indoor Unlimited
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Lisa Willoughby Northeast
2 William Sturdy Southeast
3 Scott Koenig Southeast
4 Torrey Lindemann Northeast
5 Jeffery King Southeast
6 David Ashworth Southeast
7 Michael Mosman Southeast
8 Jared Haworth Southeast
9 Laurel Koenig Southeast

Open Individual Outdoor Unlimited
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Jackie Maciel Northeast
2 Robbie Boerth Southeast
3 John Lorenzo Northeast

Open Pairs Multiline Ballet
Place Fliers Name Fliers Conference
1 Parkway South Northeast
2 Damn Yankee Quad Northeast

Open Team Train
Place Fliers Name Fliers Conference
1 That's My Line Northeast
2 Heaven Help Us Northeast


Questions or corrections should be sent to .

Copyright © 2019 The American Kitefliers Association. All rights reserved.